O Κωνσταντίας και Αμμοχώστου Βασίλειος της Εκκλησίας της Κύπρου αγκαλιάζεται με τον σχισματικό μέσα στο Ιερό.

Ο Μητροπολίτης Κωνσταντίας και Αμμοχώστου Βασίλειος άκρη αριστερά. Άκρη δεξιά διακρίνεται ο Αρχιεπίσκοπος Κρήτης Ειρηναίος και στο βάθος ο σχισματικός Ευστράτιος.

Στην επίσημη ιστοσελίδα των σχισματικών, αχειροτόνητων και αφορισμένων προβάλλεται μετά χαράς άλλη μία «νίκη» επί της Εκκλησίας. Τονίζεται ιδιαιτέρως το γεγονός ότι στην Λειτουργία στο Φανάρι τις 30 Νοεμβρίου, ο σχισματικός Ευστράτιος συλλειτούργησε και με Ιεράρχη της Εκκλησίας της Κύπρου. Οι φωτογραφίες είναι ενδεικτικές του τι συνέβη μέσα στο Ιερό.

Εναγκαλισμός του Αμμοχώστου Βασίλειου με τον σχισματικό Ευστράτιο

Οι σχισματικοί αναφέρουν στην ιστοσελίδα τους ότι την επόμενη ημέρα, 1η Δεκεμβρίου, λειτούργησαν για πρώτη φορά στην ουκρανική γλώσσα, στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου στην Κωνσταντινούπολη.

Το δημοσίευμα στα ουκρανικά.

Завершився візит делегації ПЦУ до Константинополя

02 Грудня 2019

Як повідомлялося, 29 листопада 2019 року офіційна делегація та паломники з помісної Української Православної Церкви прибули на Фанар (район Стамбулу, де розташована резиденція Вселенського Патріарха).

30 листопада, з нагоди свята на честь апостола Андрія Первозванного, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій співслужив Вселенському Патріарху Варфоломію та Папі і Патріарху Олександрійському і всієї Африки Феодору в Патріаршому храмі святого Георгія на Фанарі. Окрім ієрархів Константинопольської, Олександрійської та Української Церков під час літургії співслужив митрополит Константійський і Аммохостський Василій – ієрарх Православної Церкви Кіпру. У храмі молилися паломники з Волинської єпархії на чолі з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом, а протоієрей Володимир Вакін, ректор ВПБА, співслужив за літургією.

За богослужінням у храмі також був присутній представник Римсько-Католицької Церкви кардинал Курт Кох на чолі делегації цієї Церкви.

Для Православної Церкви України подія, яка об’єднала у молитві до Господа та Святій Євхаристії представників різних помісних Православних Церков, є особливою та символічною. Адже під час літургії спільно вшановано святого апостола Андрія Первозванного, проповідь якого розпочала поширення християнства в українських землях.

Про початок проповідницького шляху святого Андрія Первозванного та його значення для християн у своєму слові розповів Патріарх Варфоломій: «Під час літургії, яку ми разом звершували, ми слухали уривок з Євангелія від Іоана про покликання Андрія Первозванного і його брата Петра. Тісні відносини між двома єдиноутробними братами становлять собою приклад для духовних відносин між братськими церквами та заклик до спільного християнського свідчення у світі і до євангельської проповіді аж до кінця світу».

Після завершення Божественної літургії Вселенський Патріарх Варфоломій висловив вдячність всім представникам Помісних Церков. Його Всесвятість радо вітав й українську делегацію та побажав утвердження єдиної помісної Православної Церкви України.

1 грудня, у недільний день, в світлому храмі святителя і чудотворця Миколая у Стамбулі, вперше українською мовою звершувалася Божественна літургія ієрархами Православної Церкви України: митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом та архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм, у співслужінні архімандрита Харлампія, який опікується українською громадою в Стамбулі, протоієрея Володимира Вакіна, ректора Волинської православної богословської академії, та диякона Михайла Омельяна, старшого викладача Київської православної богословської академії. За богослужінням молилася українська громада Стамбула, а також представники Української держави – заступник Міністра закордонних справ Василь Боднар, Посол у Туреччині Андрій Сибіга та Генеральний консул у Стамбулі Олександр Гаман.

Звертаючись до присутніх після Божественної літургії, митрополит Михаїл подякував Вселенському Патріарху Варфоломію за велику турботу, яку він має про Україну, не лише надавши Томос про автокефалію Української Церкви, але продовжуючи й далі трудиться для того, щоб Православна Церква України увійшла у повне спілкування з іншими Помісними Церквами.

Архієпископ Євстратій зауважив, що сьогоднішній день – 1 грудня – для всіх українців є особливим, адже саме 1 грудня 1991 року ми як народ підтвердили своє прагнення жити у незалежній державі. «Вже 28 років сповнилося з того часу. А вчора був той самий день, коли 6 років тому, під час Революції Гідності, наша Церква відкрила свої двері, щоби захистити свій народ від насильства і неправди. І за ці роки ми пересвідчилися, як багато робить віра і правда. І те, про що кілька років тому ми могли лише мріяти – сьогодні є вже реальністю. Чи можна було би уявити 28 або навіть 6 років тому, що нині ми тут, у цьому святому константинопольському храмі, всі разом – українці, греки, болгари, всі діти єдиної Христової Церкви – будемо молитися і звершувати літургію? Тож ми дякуємо Богові, вдячні і Вселенському Патріарху за всі благодіяння для України. Нехай надалі Господь допомагає зростати та укріплюватись Українській Церкві, всій Вселенській Христовій Церкві, і нехай Він оберігає нас на цій дорозі, щоби ми йшли впевнено шляхом правди до перемоги над гріхом і злом», – сказав архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

У свою чергу, єпископ Галікарнасський Адріан від імені Вселенського Патріарха привітав українську громаду Стамбула, яка перебуває під опікою Його Всесвятості та має можливість у цьому храмі святителя і чудотворця Миколая здійснювати богослужіння рідною мовою. «Український народ є дуже набожний і близький до Бога, і є честю для всіх нас те, що ми тут разом є вірними дітьми Вселенської Патріархії», – зазначив Його Преосвященство.

На завершення слово мав заступник Міністра закордонних справ Василь Боднар, який відзначив, що тут у спільній молитві рідною мовою українці отримали ще одну нагоду відчути дух єднання, навіть живучи за кордоном.

Прес-служба Київської Митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)


Σχετικό : Ο Αρχιεπίσκοπος Κρήτης Ειρηναίος και Μητροπολίτης της Εκκλησίας της Κύπρου συλλειτούργησαν με τους σχισματικούς.

Σχολιάστε